Máte záujem? Radi vám poradíme.

0944 171 098 info@merbau.sk

0

Terasová doska Sibírsky Smrekovec

  • Výrobcovia DLH
  • Kód produktu: CEZAR
  • Dostupnosť: Do 2 týždňov
  • 4,40€

Terasová doska: Sibírsky Smrekovec

Rozmer: 24 x 140x 4000mm

Cena je za 1bm terasovej dosky!

Profil môže byť drážkovaný alebo hladký

Sibírsky smrekovec pochádza so sibírskych lesov, kde klimatické podmienky zaručujú pomalý rast stromu, v dôsledku čoho drevo získava pevnú textúru a vysokú hustotou. Vďaka tomu je ideálny pre exteriérové použitie. Sibírsky smrekovec je drevo vysokej tvrdosti s vysokým obsahom živice, vďaka čomu sa považuje za najodolnejšiu drevinu spomedzi ihličnatých stromov na svete. Vysoká prirodzená odolnosť vyplýva z prítomnosti živíc a extraktov nachádzajúca sa v dreve, ktoré v spojení s vysokou hustotou zaručujú odolnosť dreviny voči hnilobe a škodcom. 

Sibírsky smrekovec IDECK® je skvelá alternatíva voči exotickej drevine z tvrdých listnatých stromov pre tých, ktorí snívajú o produkte vyrobenom zo 100% dreva, a súčasne je to jedno z najlacnejších riešení v oblasti terasových dosiek ponúkaných v tejto skupine produktov. Odhaduje sa, že životnosť dreva sibírskeho smrekovca je 15 rokov. Drevo je sušené v sušiarenskej komore, čo zaručuje, že sa správa rozmerovo stabilne a minimalizuje výskyt problémov po montáži, ktoré môžu vznikať, keď drevo schne prirodzeným spôsobom. 

Sibírsky smrekovec je iné drevo než európsky smrekovec. Hustota a prirodzená odolnosť európskeho smrekovca je značne nižšia než sibírskeho smrekovca najmä z dôvodu diametrálne odlišných podmienok jeho rastu. 

Výhody:

Skvelá alternatíva voči exotickej drevine z tvrdých listnatých stromov
Jedno z najlacnejších riešení v tejto skupine výrobkov
Možnosť zafarbenia

 

 

Hustota  trieda odolnosti Tang./zosychanie  Stabilita  Tvrdosť 
600kg/m3       3     8,2%  / 4,2%      2    3