Máte záujem? Radi vám poradíme.

0944 171 098 info@merbau.sk

0

Bambus Karamel Horizontal pracovná doska

  • Výrobcovia DLH
  • Kód produktu: KARAMEL HORIZNTAL
  • Dostupnosť: Skladom
  • 165,00€

Hitom na trhu s interiérovými drevinami sa stali drevené pracovné dosky z exotických drevín. Pracovné dosky spĺňajú najvyššie nároky náročných zákazníkov. V porovnaní s domácimi drevinami ako DUB, BUK sú pracovné dosky z exotických drevín tvrdšie a vode odolné. Jednotlivé druhy majú vysokú objemovú stabilitu tj. nedochádza k zmene objemu a poškodeniu. V neposlednom rade je to aj atraktívna cena s exotickým vzhľadom.

Neodmysliteľnou vlastnosťou exotických drevín je ich široká škála farebných odtieňov. Dostupné sú svetlé druhy – bambus v slonovinovej farbe, tauari – Brazílsky dub veľmi podobný dubu Európskemu; v odtieňoch teplej farby ako - teak, iroko; taktiež v širokej škále červených farieb – merbau, jatoba, acajou, i čierno fialovej – palisander.

Kolekciu pracovných dosiek ponúkame v rôznych druhoch a rozmeroch. Použitie môže byť rôzne napr. ako pracovná doska v kuchyni alebo v kúpeľni, schody, poličky, nábytok atď.

Drevo Bambusu sa získava z veľkých, vo vnútri dutých drevitých byľových tráv, ktoré môžu mať priemer až 30 cm a výšku 40 m. Bambusy neobyčajne rýchlo rastú, až 60 cm za 24 hodín, vytvárajúc trávnaté lesy. V priebehu troch rokov od zasiatia sa získava plnohodnotná surovina. Mladé výhonky sú jedlé a predstavujú základnú potravu pre medvede panda. 
Drevo a byle Bambusu v oblasti jeho výskytu sa používalo pred tisíckami rokov a existuje viac ako 1500 zdokumentovaných tradičných spôsobov jeho použitia. Slúžilo ako ľahký a odolný stavebný a stolársky, galantérny, papierenský, tkáčsky a pletiarsky materiál.
Vo všeobecnosti vďaka novým technológiám sa objavili ďalšie možnosti. Vhodne zrezané a lepené steny byle ako dosky a panely tvoria plnohodnotný materiál na výrobu nábytku a podlahových materiálov, príkladom môže byť podlaha v knižnici bývalého prezidenta USA B.Clintona v Arkansase. 
Drevo Bambusu očarí svojou neopakovateľnou štruktúrou (je úplne iná ako u dreva získavaného zo stromov) a jantárovou farbou, ktorú je možné meniť vhodným tepelným spracovaním (ohrievanie).

Rozmery: 27 x 620 x 2440 mm

Súvisiace produkty

Štítky: pracovna doska,