• Drevoplast WPC terasová doska
  • Drevoplast WPC terasová doska
  • Drevoplast WPC terasová doska

Drevoplast WPC terasová doska

Kód produktu: LUNA
Dostupnosť: Do 3 dní
Cena: 51,95€

Dostupné varianty:


* Farba:

Cena je za 1 m2 terasovej dosky.

Rozmery: 25 x 150 x 2400 alebo 2900 mm 

 
Kompozitné dosky IDECK® ponúkajú nové možnosti stavania krásnych terás, ktoré si nevyžadujú komplikovanú starostlivosť. Kompozitná doska IDECK je výrobok, ktorý vznikol zmiešaním bambusových vlákien a recyklovanej umelej hmoty a iných prísad, kombinujúc ich najlepšie vlastnosti. Tento produkt je ťažký, odolný voči poveternostným podmienkam, odolný voči hnilobe, praskaniu a deformáciám. 

Tak ako každý materiál používaný vonku, aj na kompozitné dosky pôsobia poveternostné podmienky, ale nie tak silno ako na drevené dosky. Povrch kompozitnej dosky si nevyžaduje natieranie olejom alebo iným náterom, ale mali by ste pamätať na zametanie dosiek, aby spoje a drážky neboli zašpinené. 

Neviditeľné uchytenie vďaka klipovému systému umožňuje jednoduchú montáž. Všetky terasové profily sú obojstranne použiteľné. 

Záruka: 10-ročná obmedzená záruka. 

Použitie: Kompozitné terasové dosky IDECK sú vhodné len na exteriérové použitie. Miestami sa môžu vyskytovať minimálne zmeny farby na povrchu dosky. Dodržiavajte postup v súlade s návodom na montáž.

Výhody:
Minimálna údržba
10-ročná obmedzená záruka
Skrytý klipový systém
 

Farebné prevedenia:

    grafit         sivá         hnedá       tmavo hnedá

 

Profil: Classic double  

 

ĎALŠIE INFORMÁCIE O PRODUKTE:
 
Kompozitná krytina z dreva a plastu iDECK je nový typ produktu vyrobený pomocou miešaného bambusového a dreveného prášku s HDPE (nízkotlakovým polyetylénom) a ďalšími chemickými prísadami, ktorý sa lisuje v jedinečnom vysokotlakovom a vysokoteplotnom zariadení. Z dôvodu obsahu prírodných vlákien má kompozit iDECK nielen vysoký stupeň odolnosti voči UV žiareniu a poveternostným vplyvom, ale ľahko sa aj opracúva. WPC má charakter vysokej odolnosti voči vlhkosti a termitom, nezvetráva a nepraská – môže sa preto v rozsiahlej miere používať vonku.
 
Kompozit iDECK je bezpečný, ekologicky zodpovedný, alternatívny nový materiál, ktorý vďaka svojej špeciálnej výrobnej metóde a vlastnostiam nepotrebuje náter a lepidlo. Je to produkt ohľaduplný k životnému prostrediu. Hlavný materiál, bambusový a drevený prášok, je odpad z nábytkárskych závodov a ďalší materiál je recyklovaný plast.
 
Rozmerové tolerancie :
 
Hrúbka: +/- 1 mm
 
Šírka: +/- 2 mm
 
Dĺžka: +/- 5 mm
 
Kompozit iDECK nie je vhodná do uzatvorených a vlhkých priestorov bez ventilácie vzduchu a/alebo do prostredia s veľkými zmenami teploty (napríklad sauna).
 
UPOZORNENIE PRED INŠTALÁCIOU
 
Spôsob inštalácie je pri tomto produkte veľmi dôležitý. Nesprávna inštalácia môže spôsobiť zníženie odolnosti alebo určité poškodenie produktu.
Pred inštaláciou materiál skontrolujte. Všetky poškodenia a chyby oznámte predajcovi pred inštaláciou. Začiatok inštalácie znamená, že klient vzhľad a vlastnosti schválil. Inštaláciu zverte profesionálnej montážnej firme. Na inštalácii krytiny by mali spolu pracovať viac ako dve osoby. Kompozit iDECK  nepoužívajte na stĺpy, trámy, nosníky, podpery alebo iné nosné diely. Nedodržanie pokynov znamená ukončenie platnosti záruky.
 
HLAVNÉ KOMPONENTY A NÁRADIE POTREBNÉ PRI INŠTALÁCII 
 
Kompozitná doska iDECK
 
Konštrukčný hranol iDECK
 
Držiak na konštrukčný hranol + expanzná skrutka Spony + skrutky
 
Okrajová lišta
 
Vrchný kryt
 
Štartovacia spona
 
Okrajová lišta
 
Gumený spojovací prvok (ak je potrebný)
 
Príklepová vŕtačka
 
Elektrická vŕtačka
 
Kladivo
 
Skrutkovač
 
Píla na priečny rez
 
USKLADNENIE
 
Kompozitné dosky iDECK uskladňujte v ich pôvodnom balení, najlepšie v dobre vetraných zastrešených priestoroch.
 
INŠTALÁCIA
 
Pozor: Elektrická vŕtačka je na vŕtanie otvorov na skrutky v hranoloch iDECK, v krytine a bočných krytoch nevyhnutná. Otvory musia byť menšie než priemer použitej skrutky.
 
1. Zaistite, aby bol podklad čistý, suchý, stabilný, pevný a hladký – sklon 2 % zabezpečí správny odvod vody.
 
2. Konštrukčné hranoly sa musia upevniť do betónového podkladu, aby sa zaistil spoľahlivý základ – odporúčame umiestniť hranoly tak, aby boli vodorovné so smerom odtoku. Zaistite, aby sa dodržala správna vzdialenosť medzi hranolmi: táto vzdialenosť pre rozmer 25 x 150 mm je 30 cm. Pri nadpájaní konštrukčných hranolov musí byť vzdialenosť 5 – 10 mm, aby sa zabránilo rozpínaniu. Od konca hranolu ku stene alebo inému pevnému dielu nechajte medzeru 5 – 10 mm. Hranol sa musí pripevniť na betónový podklad každých 50 cm – a nie ďalej než 6 – 7 cm od konca hranola.
 
Metódy inštalácie dvoch hranolov:
 
1. Pomocou elektrickej/príklepovej vŕtačky vyvŕtajte do betónu a hranolov otvory, potom hranol pripevnite na betónový podklad pomocou špeciálnych vŕtačiek na tvrdý podklad. Hlavy skrutiek nenechávajte nad povrchom hranola.
 
2. Na hranol umiestnite držiaky z nehrdzavejúceho materiálu (3 kusy na meter) a potom hranol pripevnite na podklad pomocou expanzných skrutiek.
 
3. Po pripevnení všetkých hranolov na podklad skontrolujte vodorovnosť hranolov. Ak vodorovnosť nie je pravidelná, upravte ju vyplnením medzery medzi nosníkom a podkladom tenkými plátmi alebo gumenými antivibračnými podložkami.
 
4. Prvú dosku pripevnite na hranol so štartovacou nehrdzavejúcou sponou. V prípade, že krytina sa umiestňuje na stenu alebo iný pevný diel, medzi doskami a stenou alebo iným pevným dielom by mala byť medzera najmenej 5 – 10 mm.
 
5. Ostatné dosky pripevnite pomocou plastových spôn a nehrdzavejúcich skrutiek. Na styku 2 dosiek krytiny musia byť 2 hranoly namiesto jedného (každý koniec dosky musí mať ako oporu jeden hranol). Medzi koncami dvoch dosiek musí byť medzera približne 5 – 10 mm (na rozpínanie). Na spojenie koncov dvoch dosiek sa tiež môžu použiť gumené spojovacie prvky (v tomto prípade odporúčame nechať menšiu medzeru (napríklad 2 – 3 mm).
 
6. Poslednú dosku pripevnite na hranol nehrdzavejúcou skrutkou.
 
7. Na konce dosiek použite vrchné kryty alebo okolo nainštalovanej krytiny namontujte okrajovú lištu pomocou nehrdzavejúcich skrutiek.
 
ÚDRŽBA
 
1. Vodné škvrny
Keď sa po daždi vyparí voda, na povrchu čerstvo namontovanej krytiny zostanú vodné škvrny. Je to dočasný jav, ktorý sám zmizne po približne 1 - 2 mesiacoch. Škvrny sa dajú očistiť utretím povrchu oceľovou vlnou.
 
2. Blato, prach, atď.
Terasu odporúčame pravidelne čistiť, aj keď vyzerá byť čistá. Predíde sa tým nahromadeniu peľu/nečistôt, ktoré môžu spôsobiť pleseň.
Nečistoty na terase odstráňte čistením pomocou teplej vody s mydlom. V prípade potreby ju okefujte tuhými štetinami.
 
3. Ryhy, olejové škvrny, alkoholové škvrny, cigaretové škvrny, atď., ktoré sa ťažko odstraňujú z povrchu
Škvrnu skúste opatrne odstrániť pomocou oceľovej vlny alebo brúsneho papiera. Potom povrch okefujte a očistite teplou vodou s mydlom.
Ak chcete vyskúšať produkt/metódu čistenia/odstránenia škvŕn, odporúčame najprv vykonať skúšku, či produkt/metóda nespôsobí žiadne neželané odfarbenie.
 
OBMEDZENÁ ZÁRUKA
 
Ku kompozitnej tersovej dosky iDECK poskytujeme 10-ročnú obmedzenú záruku na akékoľvek výrobné chyby, vrátane závažného rozštiepenia, prasknutia alebo poškodenia spôsobeného hmyzom, plesňou, koróziou a hnitím. Nesprávnou inštaláciou sa platnosť tejto záruky skončí. Záruka sa nevzťahuje na problémy pri doprave, chyby pri inštalácii, nevhodné použitie a údržbu, problémy s odfarbením, rozpínanie/zmršťovanie, deformáciu, kazy dosky alebo vonkajšie poškodenie dosky z dôvodu nevhodnej manipulácie. Záruka sa nevzťahuje na premeny farby, miernu stratu farby z prirodzených dôvodov. Záruka sa nevzťahuje na nesprávne použitie, ktoré nerešpektuje osobitosť kompozitného produktu iDECK.

Podobný tovaru (2)