Thermowood

Tepelne upravené vydrží večnosť

Dreviny, ktoré pochádzajú z európskych oblastí, nie sú bez úpravy príliš vhodné pre dlhodobé použitie vo vonkajšom prostredí, ale vďaka termickej úprave získajú najlepšie vlastnosti pre použitie v exteriéri. Táto úprava dreva je známa už niekoľko tisícročí. Pochádza z Číny, kde sa týmto spôsobom zvyšovala odolnosť kuchynského riadu alebo si týmto spôsobom upravovali Vikingovia drevo na stavbu lodí. Proces funguje bez používania chemikálií, výhradne za pôsobenia tepla, pary a vody.

Elegantný & tvarovo stály

Termické ošetrenie spúšťa v dreve rôzne reakcie. Vykoná sa zmena bunkovej štruktúry, ktorá reaguje menej na vlhkosť či suché prostredie. Thermowood vykazuje za každého počasia tvarovú stálosť, znižuje sa značne napúčanie a zosychanie dreva a znižuje sa aj vznik trhlín. Vďaka novým kvalitám je termicky upravené drevo odolné voči napadnutiu hubami. Okrem svojich vlastností mení sa aj vzhľad dreva a podľa intenzity teploty, ktorá na drevo pôsobí, získava drevo homogénne, tmavé farebné odtiene, bez toho, aby došlo k strate charakteristickej kresby.

Fakty a čísla

• Využitie vo vonkajších priestoroch: terasy, cestičky, fasády, ochrana pred slnkom a nechcenými pohľadmi, záhradný nábytok atď.
• Využitie v interiéri: sanitárne zariadenia a mnoho ďalších produktov
• Oblasť rastu: Európa
• Rovnomerná tmavohnedá farba
• Trvanlivosť trieda 2 (životnosť viac ako 25 rokov)
• Váha cca 600 kg / m³
• Vysoká tvarová stálosť​

Zobraziť: zoznam / mriežka
Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Thermo borovica terasa
Zoom
Thermo borovica profil hladký Terasová doska Thermo Borovica 26x118x3300+mm  (3300+ znamená ..
Dostupnosť: Na sklade
4,48€
Thermojaseň terasové dosky
Zoom
Terasové dosky thermojaseň, cena je za 1bm terasových dosiek. Model:Sellect & Better ..
Dostupnosť: Do týždňa
9,60€