Máte záujem? Radi vám poradíme.

0944 171 098 info@merbau.sk

0

TEAK 10 x 70 x mix

  • Výrobcovia i-floor
  • Kód produktu: Solid NEW STYLE
  • Dostupnosť: Do 8 týždňov
  • 95,00€

Druh dreviny Kolekcia  Povrchová úprava  vzor Prevedenie Podlahové kúrenie  kúpeľňa
  Teak  Solid NEW STYLE   LAK, skosená 4 V hrana 1lamela    Masív    ANO   ANO

 

 

 

 

Cena je za 1 m2

Rozmery: 10 mm x 70 mm x mix

Celé balenie obsahuje  1,34m2 podlahy (104,52€)

Teakové drevo bolo známe a používané v juhovýchodnej Ázii už pred viac ako dvoma tisíckami rokov. Teakové nosníky použité v budovách starších ako tisíc rokov v Indii a Barme sa často nachádzajú vo veľmi dobrom technickom stave. Teakové drevo sa do Európy v značných množstvách začalo dovážať v 19. storočí a čoskoro sa stalo cenným materiálom na výrobu elegantného nábytku vo viktoriánskom štýle.
Teak je výnimočné drevo vďaka svojej štruktúre a veľkému obsahu prírodných olejčekov ako aj kyseliny kremičitej, je veľmi rozmerovo stále a má vysokú trvanlivosť zvlášť vo vlhkom prostredí. Odvtedy objavené teakové drevo bolo cenené a vyhľadávané.
Zhotovujú sa z neho okrem iného časti lodí určené na rýchle opotrebovanie, napr. paluby.
Preto sa už oddávna využíva na vyhotovovanie prvkov lodí a jácht. V prístavných a riečnych spevneniach sa využíva zriedkavejšie, pretože je príliš cenným materiálom na takéto použitie.
Teak je taktiež materiálom predurčeným na podlahy, zvlášť v kúpeľniach, saunách alebo verejných objektoch. Svetlo hnedá farba maskuje prípadné znečistenie, blato a veľké množstvo vlhkosti vnášanej na topánkach nepredstavuje problém.
 

Masívne lamelové parkety známejšie pod názvom - Lamparkety, na rozdiel od vlysových parkiet, nemajú pero a drážku a majú hrúbku 10 mm. Sú mimoriadne populárne, najmä v Španielsku a Taliansku. Ich popularita rastie i v ostatných častiach Európy. Poskytujú tie isté úžitkové vlastnosti ako vlyskové parkety, sú však lacnejšie. Dreviny MERBAU a TEAK, ktoré importujeme na slovenský trh sú veľmi vyhľadávané na podlahové vykurovania na vodnej báze z dôvodu skĺbenia estetických vlastností dreva a dobrej prestupnosti tepla
Ich životnosť je 200 – 300 rokov.